Jakie kwiaty wybrać dla swojej Walentynki? To wcale nie muszą być czerwone róże!

Walentynkowy bukiet

Walentynki, które obchodzimy 14 lutego, to jeden z najbardziej romantycznych dni w roku. Nawet jeśli Twoja partnerka lub małżonka mówi Ci, żebyś specjalnie nie przejmował się tą okazją, powinieneś wręczyć jej kwiaty. To miły gest, który warto czynić nie tylko w Walentynki. Zadzwoń do Bukieciarni w Jarosławiu i zamów bukiet róż lub tulipanów.

Róże czy inne kwiaty?

Róże czy inne kwiaty?

Chociaż czerwone róże są najpopularniejszym wyborem na Walentynki, nie ma jednego kwiatu odpowiedniego na tę okazję. Możesz rozważyć inne rodzaje czerwonych kwiatów. Możesz również wysłać inny kolor, jeśli wolisz. 

Czasami, najbardziej romantyczny prezent ze wszystkich jest ten, który jest przemyślany. Innymi słowy – jeśli wiesz, że Twoja Walentynka lubi słoneczniki bardziej niż jakiekolwiek inne kwiaty, bukiet słoneczników będzie cudownie romantycznym prezentem. 

Szukając najlepszych bukietów kwiatowych na Walentynki, można zauważyć, że najczęściej wybierane są czerwone róże. Tuzin czerwonych róż jest uważany za idealne wyznanie miłości. Kiedy wysyłasz róże swojej Walentynce, możesz być pewien, że będzie ona wiedział, jak bardzo jest wyjątkowa. 

Poza różami, inne czerwone kwiaty są również dobrym wyborem. Czerwone goździki, tulipany i mieszane czerwone bukiety to popularne opcje na tę okazję. Jeśli Twój związek jest wciąż bardzo nowy, możesz czuć się bardziej komfortowo wręczając różowe kwiaty niż czerwony bukiet. Możesz nawet wysłać mieszany bukiet, jeśli obawiasz się, że miłosny przekaz będzie zbyt silny.

Dlaczego czerwone róże to popularny wybór na Walentynki?

Dlaczego czerwone róże to popularny wybór na Walentynki?

Nic dziwnego, że róże znajdują się na szczycie listy zakochanych. Według badań opinii publicznej, 51% ludzi kupuje czerwone róże na Walentynki. W sumie ma to sens: wyróżnia je cudowny zapach i kojarzą się z romansem, pasją i pięknem. 

Czerwień nie jest jedyną opcją, jeśli uważasz, że inny odcień pasowałby do Twojej partnerki. Istnieje ponad 150 odmian róż, więc na pewno znajdzie się opcja, która będzie idealnie pasować do Twojej Walentynki. Kwiaciarnie mają do zaoferowania kwiaty w różnych kolorach i gatunkach. 

Czy tulipany to dobry wybór na Walentynki?

Czy tulipany to dobry wybór na Walentynki?

Chociaż tulipany mogą wydawać się proste w wyglądzie, są one nadal doskonałym wyborem dla osoby, która nie lubi zobowiązujących podarunków. Kwiaty te nie wyglądają może na wyszukane czy luksusowe, ale są dostępne w niemal każdym kolorze, jaki można sobie wyobrazić, więc na pewno znajdziesz odcień, który będzie pasował do osobowości Twojej partnerki. Warto jednak zauważyć, że czerwone tulipany są wyznaniem miłości w języku kwiatów, więc mogą być najlepszym wyborem na to święto.

Tulipany mogą być popularne na Walentynki z wielu powodów. Po pierwsze, są one charakterystyczne i kojarzą się z wiosną i beztroskim, swojskim klimatem. Są to również bardzo przystępne cenowo kwiaty, co oznacza, że możesz je podarować swojej Walentynce bez względu na budżet. Tulipany są odpornymi kwiatami ciętymi i mogą nadal kwitnąć w wodzie. Ponieważ przetrwają one dłużej niż większość kwiatów w wazonie, mogą reprezentować Twoje głęboko zakorzenione i wieczne uczucie do kogoś.