Tulipany w bukiecie ślubnym – nasze inspiracje

tulipany w bukiecie ślubnym

Wybór bukietu ślubnego nie jest łatwy ze względu na niezliczoną ilość możliwości, jakie do dyspozycji mają Panny Młode. Do tego każda kobieta chce, by jej kompozycja była wyjątkowa, niepodobna do żadnej innej i budząca zachwyt wszystkich zebranych na uroczystości. Dodatkowo ma pasować swoim stylem do sukni ślubnej, dekoracji na stołach weselnych, a kolorystyką do motywu przewodniego. Kwiaty na ceremonię zaślubin i przyjęcie weselne pomoże dobrać i przygotuje Bukieciarnia w Jarosławiu – niewielka kwiaciarnia, która zajmuje się między innymi florystyką ślubną

Czy tulipany sprawdzą się, jako kwiaty tworzące bukiet ślubny?

Czy tulipany sprawdzą się, jako kwiaty tworzące bukiet ślubny?

Tulipany są wiosennymi kwiatami. Są świeże, pełne życia i wcale nie muszą być skromne – w bogatych kompozycjach prezentują się równie zjawiskowo. Jeśli, jako Panna Młoda zastanawiasz się nad wyborem tulipanów do swojego ślubnego bukietu, musisz poznać ich zalety w obu wersjach. Naręcze tulipanów może być minimalistycznym i dziewczęcym bukietem ślubnym, który dopełni suknię ślubną z delikatnej koronki. Natomiast, jeśli rozważasz wybór bardziej bogatej i urozmaiconej kompozycji, może powinnaś wybrać połączenie tulipanów z innymi kwiatami?

Co symbolizują tulipany

Co symbolizują tulipany?

Tulipany symbolizują przyjacielską miłość. To nie pełna uniesień, namiętności i niepewności chwilowa emocja, a coś o wiele więcej. To pełna obustronnej sympatii, trwała i ciepła relacja. Również poszczególne kolory tulipanów wyrażają piękne uczucia. Białe kwiaty symbolizują gotowość do przebaczenia, żółte radość, a różowe sentyment i troskę. 

Z jakimi kwiatami łączyć tulipany w bukiecie ślubnym

Z jakimi kwiatami łączyć tulipany w bukiecie ślubnym?

Tulipany zamknięte w urocze, małe pączki świetnie prezentują się z trochę bardziej pełnymi i rozwiniętymi gatunkami. Mogą to być wiosenne hiacynty, letnie piwonie lub róże, które dostępne właściwie przez cały rok. Bukiet ślubny z tulipanami może być prosty, ale też bogaty, jeśli dołożymy ozdoby i inne gatunki kwiatów. Jednorodny, jednokolorowy bukiet wspaniale będzie wyglądał przewiązany aksamitną wstążką.