Kilka porad, zanim zaczniesz wybierać bukiet ślubny

klasyczny różowo biały bukiet ślubny z różami i gipsówką i

Bukiet ślubny jest nieodłącznym dodatkiem do stylizacji Panny Młodej. Przecież zastanawiasz się długo i intensywnie nad jego wyglądem nim podejmiesz decyzję. W końcu nie tylko musi on przypaść Wam do gustu, ale także współgrać z ogólnym charakterem i wystrojem Waszego wesela. Przyjrzyj się więc najpopularniejszym kwiatom do bukietów ślubnych, które ułatwią Ci wybór tego, który najlepiej pasuje do Twojego wizerunku. Jeśli planujesz zamówić kompozycję ślubną w Jarosławiu, możesz poprosić o radę florystę z kwiaciarni Bukieciarnia lub przejrzeć zdjęcia już wykonanych bukietów w Galerii.

O czym musisz (lub możesz) pamiętać jako Panna Młoda?

Jako Panna Młoda możesz przyjąć dwie taktyki: kierować się pewnym schematem lub wybrać kompozycję według swojego gustu i wizji. Zdarza się, że osoby biorące ślub nie mają jeszcze pomysłu na bukiet, gdy przychodzą do kwiaciarni. Wtedy warto zasugerować się kilkoma zasadami:

  • bukiet ślubny powinien współgrać ze stylem sukni ślubnej,
  • bukiet może być dopasowany do kształtu ciała Panny Młodej,
  • można wziąć pod uwagę swój typ charakteru,
  • dobierać kwiaty można zgodnie z porą roku,
  • warto zadbać o to, by styl bukietu był zgodny z tematem przewodnim ślubu.

Gdy nie lubisz trzymać się zasad…

Nie ma w gruncie rzeczy większych ograniczeń, jeśli chodzi o wybór bukietu ślubnego. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich upodobań, wyobraźni, pomysłów i oczywiście możliwości finansowych. Kwiaty do dekoracji kościoła powinny stanowić spójną całość i wyraźnie spajać wszystkie elementy uroczystości. Dlatego warto wybrać jakiś konkretny trend i w podobnym stylu udekorować salę, samochód, bukiet ślubny, butonierki i bukiety druhen.

Jaki gatunek kwiatów wybrać?

Najbardziej tradycyjne i często wybierane są piwonie, eustomy i róże, ale nie trzeba ograniczać się do standardowych rozwiązań. Możesz również spojrzeć na kwiaty sezonowe. Są tanie i łatwo dostępne, a przy tym doskonale podkreślają cechy charakterystyczne dla danej pory roku. Wczesną wiosną można się skusić na frezje, lebiodki i irysy. W lecie są to piwonie, mieczyki i lawenda, a jesienią wrzosy, hortensje i margerytki.

Nawet w zimie możesz stworzyć przyciągający wzrok bukiet ślubny z kolorowymi akcentami. Do dekoracji można wykorzystać goździki, tulipany, hiacynty i frezje. Należy jednak pamiętać, że wybór kwiatów poza sezonem może być kosztowny, ponieważ mogą być one trudne do zdobycia i trzeba będzie sprowadzać kwiaty z zagranicy. Aby uniknąć tych problemów zawczasu, warto znaleźć dobrą kwiaciarnię. Florysta doradzi najlepsze rozwiązanie, w zależności od oczekiwań i podanych wytycznych.